Park rozrywki na platformie wiertniczej

Park rozrywki na platformie wiertniczej

Władze Arabii Saudyjskiej planują stworzyć ogromny park rozrywki na platformie wiertniczej w Zatoce Perskiej. Kompleks ma stać się ośrodkiem wypoczynkowym z szeroką ofertą atrakcji.

Łączna powierzchnia zmodernizowanego obiektu to około 150 tys. m2. Oprócz zapowiedzianej części rozrywkowej, znaleźć się tam mają również hotele i restauracje. W Internecie pojawiły się już wizualizacje całej inwestycji.

"The Rig" - bo tak się ma nazywać cały projekt - składać się będzie z trzech hoteli i jedenastu lokali gastronomicznych, rozmieszczonych na wielu połączonych ze sobą platformach. Przekształcenie całej platformy wiertniczej w ogromny park rozrywki związany jest z planami Arabii Saudyjskiej, by powoli zmniejszyć swoją zależność od ropy naftowej, stawiając m.in. na turystykę.

W finansowanym przez Publiczny Fundusz Inwestycyjny parku "The Rig" goście będą mieli możliwość m.in. przejażdżki kolejką górską, skoku na bungee czy też ze spadochronu. Cała inwestycja jest częścią projektu "Saudi Vision 2030", którego założeniem jest uczynienie z Arabii Saudyjskiej istotnego ośrodka na turystycznej mapie świata. Według planów władz, jeszcze przed końcem obecnej dekady kraj ten ma odwiedzić ok. 100 mln turystów rocznie.

Na ten moment nie jest jasne, kiedy inwestycja zostanie ukończona.