Kuchnia impresyjna - wizja Jacka Filipczyka

Kuchnia impresyjna - wizja Jacka Filipczyka

Jacek Filipczyk został nowym szefem kuchni lotniskowego hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport zarządzanego przez spółkę Kraków Airport Hotel. Na stanowisku zastąpi i pokieruje zespołem kuchni zbudowanym przez swojego poprzednika Mateusza Trochę.

Kuchnia impresyjna jest zmysłowa i zabarwiona emocjonalnie - tak dziś opisuje swój indywidualny styl Jacek Filipczyk, do którego zapragnął przekonać Gości restauracji L'atmosphere.

Nowy szef kuchni pochodzi z podkrakowskiej Woli Filipowskiej. Dodatkowo kucharz może pochwalić się już blisko trzydziestoletnim doświadczeniem w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Swoje doświadczenie zdobywał w Hotelu Francuskim, a ostatnie osiemnaście lat związany był z hotelem Sheraton Grand Kraków, którego kuchnią kierował od 2016 roku.

Jacek Filipczyk w swojej autorskiej wizji dań stawia na prostotę, jednocześnie kładąc nacisk przede wszystkim na bezpretensjonalną jakość produktów i ich ulotną sezonowość. Komponując dania lubi zaskakiwać, często sięgając po produkty z pozoru oczywiste lub niemal zupełnie zapomniane, odmieniając przy ich wykorzystaniu tradycyjne receptury.