Konkurs

Konkurs "Bitwa na drobiowe smaki"

Etapy regionalne ogólnopolskiego konkursu dla szkół ponadpodstawowych dobiegły końca! Finał konkursu odbędzie się w dniach 15-16 grudnia 2021 r. w Instytucie Kulinarnym Transgourmet w Piasecznie.

"Bitwa na drobiowe smaki" to ogólnopolski konkurs dedykowany uczniom szkół ponadpodstawowych o profilu gastronomicznym. Składa się on z dwóch etapów - regionalnego, odbywającego się na terenie dwunastu regionów, oraz finałowego, do którego zakwalifikowało się piętnaście dwuosobowych zespołów.

Główny bohaterem konkursu jest kurczak. Został on wybrany ze względu na projekt prowadzony przez Krajową Federację Hodowców Drobiu i Producentów Jaj, sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego. Konkurs "Bitwa na drobiowe smaki" jest najważniejszą częścią kampanii zwalczającej mity na temat szkodliwych właściwości mięsa drobiowego wśród uczniów. Poza częścią konkursową, podczas której uczestnicy muszą przygotować potrawę z drobiu, odbędzie się również część edukacyjna, czyli live cooking w wykonaniu Mistrzów Kuchni z międzynarodowej organizacji Euro Toqes oraz wykłady dietetyków na temat zdrowej diety.

Głównym sędzią konkursu jest Łukasz Konik.

Wielki finał bitwy zostanie podsumowany felietonem, wyemitowanym w telewizji ogólnopolskiej w specjalnie dedykowanym programie