Bartosz Peter i Sebastian Plasota zdobyli 4 miejsce w Finale Global Chef's Challange!

Pierwszego czerwca Bartosz Peter wraz ze swoim pomocnikiem Sebastianem Plasotą wzięli udział w finale Global Chef's Challenge podczas Worldchefs Congress & Expo w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Konkurs ten odbywa się co dwa lata i gromadzi drużyny narodowe z całego świata.

W finale Global Chef Challenge (od 30 maja do 2 czerwca) do rywalizacji stanęło 40 drużyn w trzech kategoriach: Global Chef's Challenge, Global Pastry Chef's Challenge oraz Global Young Chef's Challenge (dla młodych, urodzonych po 1995 roku).

Trzeba podkreślić, że jest to konkurs zespołowy, a uczestnicy finału wyłaniani byli w drodze eliminacji z regionalnych półfinałów i Kulinarnego Pucharu Świata Luksemburg 2018 (12 drużyn reprezentujących najwyżej punktowanych zawodników w Hot Kitchen automatycznie kwalifikuje się jako zawodnicy w kategorii Global Chef's Challenge).

Nasz kraj w kategorii Global Chefs Challenge, w którym uczestniczyło 18 szefów kuchni, reprezentował Bartosz Peter, kapitan Narodowej Reprezentacji Kucharzy Polski (Poland National Culinary Team). Tym samym trzeba podkreślić, że Bartosz Peter oraz Sebastian Plasota zdobyli 4 miejsce na świecie w Finale Global Chef's Challange! Co więcej, nasz zespół zdobył także nagrodę za najlepsze danie z halibuta.